Profesor Andrzej Małecki nowym Rektorem AWF Katowice

26.01.2024 Aktualności
Wczoraj w naszej uczelni oficjalnie zakończyły się wybory Rektora AWF Katowice na kadencję 2024-2028, która rozpocznie się 1 września. Zgodnie z jednogłośną decyzją Kolegium Elektorów Uczelni nowym Rektorem został prof. dr hab. n. med. Andrzej Małecki.
Profesor Małecki jest neurofarmakologiem, neurologiem oraz profesorem doktorem habilitowanym nauk medycznych od 2010 r. związanym z Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Przez dwie kadencje — w latach 2012-2020 - był prorektorem ds. nauki AWF Katowice. Zorganizował od podstaw Instytut Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice, którego jest pierwszym dyrektorem.
W swojej karierze naukowej odbywał staże między innymi w Zakładzie Neurochemii Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie oraz pracował jako postdoc na University of Kentucky, Division of Neurosurgery/Department of Surgery, Lexington, Kentucky, USA w laboratorium kierowanym przez prof. Michała Toborka.
Od 2017 r. jest Przewodniczącym Rady Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA.
Serdecznie gratulujemy Panu Rektorowi-Elektowi i życzymy samych sukcesów oraz realizacji celów w kadencji 2024-2028!
mil_9664.jpg