Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

AWF Katowice w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w sporcie

AWF Katowice to miejsce, gdzie pod okiem specjalistów uczelni do najważniejszych imprez sportowych przygotowują się pływacy studenci i zawodnicy AZS AWF Katowice. Aby sprostać rosnącym wymaganiom na światowych arenach i liczyć się w stawce walczących o najwyższe trofea, Szkoła Mistrzów poszukuje nowoczesnych rozwiązań technicznych i sposobów na udoskonalenie i doszlifowanie wypracowanych przez lata metod treningowych.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce

W dniach 15-17 w Opolu odbyły się Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce mężczyzn. Nasi zawodnicy wywalczyli wysokie 3. miejsce co dało im kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału AMP, który odbędzie się w dniach 30.05-02.06 w Gdyni.

Weekend z Akademickimi Mistrzostwami Polski

Ostatnie dni były bardzo intensywne pod względem rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski - studenci naszej uczelni zaprezentowali się na AMP w Pływaniu, AMP w Karate WKF oraz Turnieju Finałowym AMP w Badmintonie.

Mistrzostwa Polski Seniorów w szermierce

W miniony weekend w Warszawie nasi studenci oraz zawodnicy uczelnianego klubu AZS AWF Katowice rywalizowali podczas Mistrzostw Polski Seniorów w szermierce. Reprezentacja #TeamAWFKatowice wywalczyła łącznie 3 medale:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

W niedzielę 7 kwietnia w Gdańsku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo w których wystartowało blisko 300 zawodników - w tym również 15 reprezentantów AWF Katowice. Nasi studenci wywalczyli aż 11 medali – 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Wśród tegorocznych medalistów znaleźli się również Ci, którzy stawali na podium podczas zeszłorocznych zmagań - w tym obrończyni tytułu z AMP 2023 w Pile Wiktoria Lis!

Brązowy medal Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk w Pucharze Świata w Nankinie!

W miniony weekend w chińskim Nankinie rozgrywany był Puchar Świata seniorów w szpadzie kobiet. Podczas trzydniowych zmagań reprezentantki Polski po raz kolejny udowodniły swoją bardzo wysoką dyspozycję w tym sezonie!

V Memoriał prof. Zbigniewa Czajkowskiego

III Puchar Polski Seniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn – V Memoriał prof. Zbigniewa Czajkowskiego to impreza z cyklu zawodów Pucharu Polski ujęta w kalendarzu zawodów Polskiego Związku Szermierczego. Turniej poświęcony pamięci, zmarłego profesora Zbigniewa Czajkowskiego, uważanego za jednego z najlepszych trenerów współczesnej szermierki na świecie. Organizatorami zawodów są: Klub Sportowy AZS AWF Katowice., Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Polski Związek Szermierczy, Śląski