Aktualności

Weekend z Akademickimi Mistrzostwami Polski

16.04.2024 Sport

Ostatnie dni były bardzo intensywne pod względem rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski - studenci naszej uczelni zaprezentowali się na AMP w Pływaniu, AMP w Karate WKF oraz Turnieju Finałowym AMP w Badmintonie.

W Lublinie 28-osobowa reprezentacja #AWFKatowice rywalizowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu, gdzie po zaciętej walce nasi studenci z dorobkiem 18 medali (6, 6, 6) wywalczyli:

• 1 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn,
  • 1 miejsce w klasyfikacji generalnej w typie uczelni wychowania fizycznego,
  • 2 miejsce w klasyfikacji medalowej AMP,
  • 4 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Dodatkowo w klasyfikacji najlepszych zawodników zwyciężył Kuba Majerski, który za start na dystansie 100m stylem motylkowym wywalczył 856 punktów

Pomimo nieobecności kilku naszych czołowych zawodników, którzy aktualnie przebywają na obozie kadry narodowej, gdzie szlifują formę przed ostatnimi zawodami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu z pewnością możemy zaliczyć występ naszych pływaków do bardzo udanych!

W dniach 12-13 kwietnia w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF pod auspicjami Polskiej Unii Karate - Polski Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział 144 zawodników z 37 uczelni. AWF Katowice reprezentowała nasza doktorantka Eliza Gaweł, która wywalczyła 2 medale:

Złoto w konkurencji kata indywidualne kobiet

Srebro w konkurencji kumite indywidualne kobiet +68kg.

W Turnieju Finałowym AMP w Badmintonie, który w tym roku rozgrywany był w Łodzi reprezentowało nas 8 studentów: Skuła Bartosz, Tykhorska Olha, Liszka Piotr, Zimnol Daria, Penszko Maciej, Kulska Magdalena, Ostrowski Alan, Błoch Julia, którzy po zaciętej walce wywalczyli 4. miejsce w krajowym championacie akademików. W finałowym starciu podopieczni mgr Bożeny Wołkowyckiej musieli uznać wyższość Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Gratulacje dla wszytkich zawodników oraz opiekunów naszych sportowych sekcji!

fot: Akademicki Związek Sportowy