Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

19.02.2024 Sport

Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Doha to trzy medale wywalczone przez reprezentację Polski — z czego dwa padły łupem studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach trenujących w AZS AWF Katowice. Sobota to popis Jakuba Majerskiego, który wypływał brązowy medal w swojej koronnej konkurencji 100m stylem motylkowym, pokonując przy tym wielu utytułowanych zawodników, jak np. wielokrotny medalista Igrzysk olimpijskich — Chad le Clos. Niedziela MŚ przyniosła sukces Kasi Wasick, która zameldowała się na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 50m stylem dowolnym i jako pierwsza polka w historii popłynęła ten dystans poniżej 24 sekund. Do dorobku pływaków Szkoły Mistrzów z pewnością należy dołożyć 4. indywidualne półfinały: Pauliny Pedy (50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym) i Kamila Sieradzkiego (100m stylem dowolnym i 200m stylem dowolnym), oraz wysokie miejsca sztafet z zawodnikami AWF Katowice zwieńczone kwalifikacjami olimpijskimi: sztafeta 4x100m stylem dowolnym kobiet (Zuza Famulok i Kasia Wasick), sztafeta 4x100m stylem zmiennym kobiet (Paulina Peda), sztafeta 4x100m stylem zmiennym mężczyzn (Kuba Majerski i Kamil Sieradzki), sztafeta 4x100m stylem zmiennym MIX (Kuba Majerski i Kasia Wasick).

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z naszymi pływakami w podkaście: SZKOŁA MISTRZÓW - EDUKACJA • NAUKA • SPORT.

Lekkoatletyczne żniwa medalowe AWF Katowice w Toruniu

17 i 18 lutego odbyły się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Toruniu. Reprezentanci AWF Katowice pojawili się na podium aż 8 razy!

Srebro w biegu na dystansie 1500 m zdobył Maciej Wyderka, uzyskując czas 3:50:27. Na drugim miejscu w klasyfikacji w rywalizacji na 400m k. uplasowała się Justyna Świety-Ersetic, która wraca do formy po kontuzji. Srebrne krążki wywalczyła drużyna kobiet 4x200m ze studentkami AWF Katowice: Oliwią Zimoląg, Pauliną Guzowską i Tkocz Zofią (wraz z Zuzanna Zając) oraz sztafeta męska 4x200m w składzie z Wiktorem Cyganem oraz Pawełem Dzidą (oraz Przemysław Kozłowski i Bartosz Taradaj).

W skoku w dal na trzecim miejscu podium stanęła Magdalena Bokun z wynikiem 6.26m, Filip Kempski w skoku o tyczce poszybował na 5.20m, co dało mu brązowy medal. Z dwoma brązowymi krążkami zakończyła MP także Magdalena Stefanowicz, która dobiegała jako trzecia na dystansach 60m i 200m, na tym krótszym poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy i uzyskując minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow. Mistrzostwa Polski przyniosły 10 krążków i 7. miejsce w klasyfikacji medalowej KS AZS AWF Katowice.