XV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki za nami!

O godzinie 9.00 wystartował bieg główny, XV PKO Półmaraton Katowicki, w którym uczestniczyło 674 zawodników. O godzinie 12.00 wystartował bieg na 10 km - Sklep Biegacza, w którym uczestniczyło 241 zawodników, a o 12.10 wystartował bieg na 5 km – Suunto, w którym wzięło udział 440 zawodników.

17.05.2024

AWF Katowice to niekwestionowana Szkoła Mistrzów, ale i skarbnica ekspertów światowej klasy!

Pierwsza od ćwierćwiecza walka o unifikację 4 pasów mistrzowskich między Usykiem i Furym odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, a w tym niepowtarzalnym wydarzeniu uczestniczy nasz pracownik dr hab. Jakub Chycki, prof. AWF Katowice z Instytutu Nauk o Sporcie.

Akademia Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia serdecznie zaprasza przedstawicieli wszystkich dziedzin nauki do udziału w kompleksowym programie wsparcia dla badaczek i badaczy planujących ubieganie się o finansowanie przełomowych badań w konkursach Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Godziny rektorskie

W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego ciała ogłaszam godziny rektorskie dla studentów Akademii: 29 maja 2024 roku od godz. 12:00 oraz 31 maja 2024 roku cały dzień

25.05.2024

Goście w AWF Katowice

Pracownicy Katedry Wychowania Fizycznego i Adaptowanej Aktywności Fizycznej zaprosili młodzież i nauczycieli z X Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Katowicach oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących do odwiedzenia AWFu.

Konkurs POP Science – zgłoś osoby popularyzujące naukę

Do 27 maja można zgłaszać propozycje kandydatur do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2024.

NAUCZYCIEL Z POWEREM - edycja 2024 za nami

21 maja hala gimnastyczna w Kampusie AWF Katowice wypełniła się pasją i niesamowitą energią.