24.03.2021

Jerzy Kukuczka - patron naszej uczelni, wybitny polski himalaista kończyłby 73 lata

Taternik, alpinista i himalaista, jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie 14 głównych szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów (pierwszy był Reinhold Messner, któremu zajęło to szesnaście lat i cztery miesiące, Kukuczce niespełna osiem lat). Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii

Legia Akademicka - przedłużenie terminu przyjmowania wniosków

Informujemy o przedłużeniu do 31 marca 2021 r. terminu przyjmowania wniosków do udziału w części teoretycznej IV edycji Legii Akademickiej w naszej Uczelni.

IX Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować Państwa o IX Międzynarodowej Konferencji Magistrantów, która odbędzie się 12 maja 2021 roku w przestrzeni wirtualnej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja organizowana jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest realizowana w ramach projektu „Z kinem polskim w świat”

08.03.2021

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet pragnę wszystkim Paniom życzyć spełnienia marzeń, pogody ducha, dużo uśmiechu, szczęścia i radości

22.02.2021

65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2021

Fantastyczny weekend zafundowali nam nasi lekkoatleci, którzy zdominowali Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy AZS AWF Katowice wywalczyli 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale, zajmując 1 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz przyczyniając się w znacznym stopniu do uplasowania się woj. Śląskiego na szczycie klasyfikacji województw.

22.02.2021

Oficjalna współpraca pomiędzy AWF Katowice i Stadionem Śląskim

Po latach wspólnych przedsięwzięć, oficjalna współpraca pomiędzy Stadionem Śląskim a AWF Katowice stała się faktem. Stadion Śląski reprezentował Prezes Jan Widera, natomiast AWF Katowice - JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras.

Pracownicze Plany Kapitałowe

W związku z obowiązkiem wdrożenia PPK konieczne było dokonanie wyboru instytucji finansowej, w oparciu o art. 7 ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1342 z późn. zm.), z którą, w imieniu i na rzecz uczestników PPK została zawarta umowa o zarządzanie PPK.

100 rocznica urodzin profesora Zbigniewa Czajkowskiego

Dziś wyjątkowy dzień w naszej historii. Mija 100 rocznica urodzin profesora Zbigniewa Czajkowskiego. Osoby, której życiorys jest gotowym scenariuszem na film. Profesor urodził się 5 lutego 1921 w Modline Starym.