Rekrutacja na studia 2024/2025

Uwaga Kandydaci! 15 maja 2024 r. od godz. 12.00 uruchomiamy system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK)., a tym samym rozpoczynamy rekrutację na studia w roku akademickim 2024/2025 dla kandydatów na wszystkie kierunki studiów!

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

Za nami Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W tym roku na pływalni Aqua Lublin zawodnicy AZS AWF Katowice – w tym również studenci AWF Katowice – wywalczyli 19 medali w klasyfikacji seniorów oraz 14 medali w klasyfikacji młodzieżowców. Zdobycze medalowe pozwoliły nam zająć następująco 1. miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów oraz 4. miejsce w klasyfikacji medalowej młodzieżowców.

Siła AWF Katowice — IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa za nami!

Od 15 do 17 marca w kampusie AWF Katowice odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: Nowoczesne strategie wspomagania zdrowia, sprawności i treningu sportowego. Uczestnicy wzięli udział między innymi w trzech niezależnie certyfikowanych szkoleniach, a chętni, prowadzący badania naukowe przedstawili wyniki szerokiej publiczności podczas sesji posterowej. Odbyło się 20 wykładów, które poprowadzili najlepsi eksperci-praktycy klasy światowej.

19.03.2024

Trwają zapisy na XV edycję Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i Miasto Katowice zapraszają na XV edycję cyklicznego biegowego święta.

21.02.2024

Przedstawiciele wszystkich uczelni Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki 2024 w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Od 20 do 22 lutego 2024 roku, w ramach Dnia Nauki Polskiej w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024, odbywać się będzie wizyta przedstawicielek i przedstawicieli Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki w Parlamencie Europejskim.

Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

Rozpoczynamy sezon rowerowy!

Za oknem robi się coraz cieplej, a to oznacza początek sezonu rowerowego! Od wczoraj na kampusie AWF Katowice czekają na Was dwie wiaty, w których będziecie mogli bezpiecznie pozostawić swoje rowery na czas zajęć.

Studenci AWF Katowice zatańczyli cha-chę przed Teatrem Śląskim

29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca plac Rynek 1 przed Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego zamienił się na moment w parkiet taneczny. Studenci z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach o 15:00 zaprosili do tańca w rytm cha-chy. Wydarzenie wpisane jest w Tydzień Architektury organizowany przez Politechnikę Śląską. Wszak scenerią pokazu był neoklasycystyczny budynek z bogatą historią i o ogromnym znaczeniu kulturalnym dla Śląska.