PRAKTYKI STUDENCKIE w ŚLĄSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

Szanowni Studenci,

Serdecznie zapraszamy do odbycia praktyki studenckiej w Śląskiej Organizacji Turystycznej. ŚOT to regionalna organizacja turystyczna, która zajmuje się kreowaniem atrakcyjnego wizerunku oraz promocją turystyczną województwa śląskiego.

W czasie praktyki w Śląskiej Organizacji Turystycznej będą mogli Państwo poznać zakres zadań jakimi zajmuje się organizacja turystyczna oraz poznać w praktyce:

• działanie regionalnego portalu informacji turystycznej,
  • zasady redakcji stron internetowych,
  • SEO,
  • e-marketing,
  • analizy działań w internecie,
  • organizacji wizyt studyjnych dla dziennikarzy/touroperatorów z kraju i świata,
  • współpracy z mediami przygotowywaniu tekstów reklamowych i prasowych,
  • utrzymywaniu kontaktu z mediami i partnerami w zakresie realizacji określonych projektów,
  • koordynacji działań promocyjnych,
  • obsługi mediów społecznościach.

W szczególności osoby odbywające praktykę w Śląskiej Organizacji Turystycznej mieliby okazję poznać zasady współpracy w ramach  Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki zarządzanego przez Śląską Organizację Turystyczną i będą mogli realizować następujące zadania:

• aktualizacja treści na stronie internetowej,
  • wprowadzanie i modernizacja danych na stronie internetowej,
  • prowadzenie bazy danych członków Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki,
  • prowadzenie działań promocyjnych w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram,
  • pomoc w organizacji Festiwalu Śląskie Smaki.

Kontakt:
Śląska Organizacja Turystyczna