Sylwetki prelegentów

Patrick Pearson - Holenderski trener pływania, który w przeszłości był pływakiem średniego szczebla, w wieku 17 lat ukończył kurs instruktorski aby w wieku 20 lat uzyskać tytuł trenera pływania. Przygodę z wyczynowymi zawodnikami rozpoczął w 2010 w Eindhoven, gdzie jego pływacy odnosili sukcesy na arenie krajowej. Po sukcesach klubowych, w 2013 otrzymał propozycję pracy w regionalnym ośrodku treningowym, który koordynowany jest przez holenderski związek pływacki. Rok później rozpoczął współpracę z Ranomi Kromowidjojo z którą współpracuje do dziś. Ukończył studia magisterskie na kierunku marketingu i zarządzania jak również obronił pracę M.B.A (master business administration) na Rotterdams School Management.

Ranomi Kromowidjojo - holenderska pływaczka, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy, rekordzistka świata na krótkim basenie. Specjalizuje się w stylu dowolnym. Odnosiła sukcesy na mistrzostwach Europy juniorów, jej pierwszą dorosłą imprezą były mistrzostwa Europy w Budapeszcie (2006). Z miejsca stała się ważnym punktem sztafet kraulowych, ma na swym koncie medale mistrzostw Europy, brąz MŚ na długim basenie (2007). W Pekinie wspólnie z koleżankami Inge Dekker, Femke Heemskerk i Marleen Veldhuis sięgnęła po złoto (4x100 metrów kraulem). Sztafeta w identycznym składzie w marcu 2008 pobiła rekord świata na tym dystansie (3:33.62), a w lipcu 2009, podczas mistrzostw świata w Rzymie osiągnęła jeszcze lepszy wynik (3:31.72). Dwukrotnie została wybrana najlepszą sportsmenką roku w Holandii (2011 oraz 2012). W 2012 została wybrana najlepszą pływaczką w Europie.

Igor Bonet - swoją przygodę w arenie rozpoczął 15 lat temu, dziś jest dyrektorem działu produktu i rozwoju. Od lat tworzy i rozwija produkty marki arena, które wykorzystywane są przez pływaków i trenerów na całym świecie. Ukończył Uniwersytet Paryski na kierunku fizyki stosowanej. W wolnych chwilach uprawia triathlon oraz surfing.