WF online - filmy dla nauczycieli

Studenci AWF Katowice sfilmowali dla Państwa zestawy ćwiczeń fizycznych, podpowiadając w jaki sposób uczniowie mogą dbać o sprawność fizyczną pozostając w domu, jak również przekazują propozycje realizacji wybranych treści podstawy programowej z wychowania fizycznego nauczycielom wf.

Studenci po raz pierwszy stanęli przed tego typu wyzwaniem i postarali się, na miarę swoich możliwości, podzielić pomysłami. Nie są to profesjonalne materiały dydaktyczne, a propozycje przygotowywane w domu, kilka razy nagrywane, z pewnymi błędami. Przyjmijcie proszę zestawy sfilmowanych ćwiczeń z życzliwością, pamiętając, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA!

Bardzo prosimy nauczycieli wf o przekazywanie swoim uczniom dodatkowych informacji dotyczących bezpiecznego wykonywania proponowanych ćwiczeń. To Wy – nauczyciele wf - znacie swoich uczniów i potraficie dobrać odpowiednie zestawy ćwiczeń dla nich.

Rodziców/Opiekunów natomiast prosimy o sprawdzenie przestrzeni w jakiej ćwiczą Wasze dzieci. Czy miejsce to jest bezpieczne, czy obuwie i strój są odpowiednio dobrane do ćwiczeń itp. Jeśli uznają Państwo, że dane ćwiczenie jest niebezpieczne, proszę je ominąć i nie proponować dziecku.

Do uczniów mamy apel. Uważajcie na siebie!

Ćwiczcie w miejscu bezpiecznym. Znajdźcie pomieszczenie, w którym jest mało mebli, jest wolna przestrzeń do wykonywania obszernych ruchów. Sprawdźcie czy podłoga na której ćwiczycie jest bezpieczna, tzn. nie ślizgacie się na niej, czy jest równa itp. Czy wokół Was nie ma niebezpiecznych przedmiotów, mebli, które ograniczają wykonanie ćwiczeń. Ubierzcie strój, w którym możecie wykonywać swobodne ruchy. Zalecamy ćwiczyć w obuwiu sportowym (takim jak na lekcji WF), ewentualnie w skarpetkach ale antypoślizgowych lub boso (jeśli podłoga jest ciepła), w zależności od proponowanych ćwiczeń.

Wasze bezpieczeństwo Kochani Uczniowie jest najważniejsze!!!

Nauczycielu wf pamiętaj, że wybór bezpiecznych ćwiczeń dla swoich podopiecznych jest najważniejszy.

Przekazując moc pozytywnej energii życzymy Wam radosnych i bezpiecznych spotkań w domu ze studentami AWF Katowice pełnych POWERA i pomysłów

Z wyrazami szacunku,

dr hab. Dorota Groffik, prof. AWF, dr Dariusz Pospiech, dr Magdalena Głowacka

Filmy powstały w ramach realizacji zajęć dydaktycznych projektu POWER „Wykwalifikowany nauczyciel WF absolwentem AWF w Katowicach” nr umowy o dofinasowanie POWR.03.01.00-00-KN27/18-00. Prawa autorskie opracowano na podstawie licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (przetwarzając lub tworząc na podstawie utworu, nie wolno rozpowszechniać zmodyfikowanych treści) (CC BY-NC-ND 4.0).

Klasy młodsze I - III

Autor  Link do filmu
Laura Olchawa Laura - "Wyprawa"
Klaudia Jakób Klaudia i Michał - ćwiczenia i zabawy w parach
Klaudia Skrzyszowska Klaudia - podwórkowy tor przeszkód
Karolina Nowak Karolina, Adrian i Kacper  - zabawy
Sandra Lis Sandra i Wiktoria - gra w Boule
Laura Olchawa Laura _ Idziemy do ZOO!
Teresa Hajda Teresa _  Twoja stópka - gąsienica mała

Fitness - aerobic i tańce

Autor Link do filmu
Katarzyna Trejtowicz Katarzyna - aerobik
Karolina Sikorska Karolina - aerobik cz.1
Karolina Sikorska Karolina - aerobik cz.2
Karolina Sikorska Karolina - aerobik cz.3
Marzena Marcinkowska Marzena - aerobik cz.1
Marzena Marcinkowska Marzena - aerobik cz.2
Laura Olchawa Laura&Julia - tańce
Gabriela Zapalska Gabriela - tańce
Alina Marszolik  Alina i Dawid - taniec na wesoło
Alina Marszolik  Alina i Agata - tańce
Katarzyna Trejtowicz Kasia -  układ taneczny z elementami tańca jazzowego cz.1
Katarzyna Trejtowicz Kasia -  układ taneczny z elementami tańca jazzowego cz.2

Fitness - ćwiczenia ogólnorozwojowe

Autor/Autorzy Link do filmu
Aleksandra Radosz Ola - ćw. mięśni brzucha
Karolina Sikorska Karolina - ćw. mięśni brzucha
Paweł Zjawiński Paweł - Animal Flow – „dżdżownica”
Adam Suwaj Adam - ćw. ogólnorozwojowe
Oliwia Blachowska i Krzysztof Oliwia i Krzysztof - tabata _ ćw. ogólnorozwojowe
Monika Sitek Monika i Zuzia -  ćwiczenia w parach z przyborami
Marek Rozwadowski Marek - ćwiczenia z laską gimnastyczną
Karolina Sikorska Karolina - ćwiczenia wzmacniające
Karolina Sikorska Karolina - nauka przysiadu z kijem od miotły
Piotr Brzuchacz  Piotr, Kacper i Mateusz - magia kostki
Marek Rozwadowski Marek - ćwiczenia z domową drabinka koordynacyjną
Marcin Nocoń  Marcin - stretching i relaksacja
Oliwia Blachowska i Krzysztof Oliwia i Krzysztof - ćwiczenia w parach z krzesłami TYLKO DLA SPORTOWCÓW!
Daria Jarosławska Daria - fajna rozgrzewka
Nikol Stokłosa Nikol  - razem ze mną i mierz tętno!
Martyna Wójcik Martyna- ćwiczenia nóg
Judyta Rębisz Judyta - 10 fajnych ćwiczeń
Patrycja Suchowiecka, Sandra Lis, Maciej Borzęcki i Patryk Adamczyk Patrycja, Sandra, Maciek i Patryk _ sprawdź swoją sprawność!
Stanisław Szuster Stanisław _ Mocny brzuch!

Gry i zabawy

Klaudia Jakób Klaudia i Michał - ćwiczenia i zabawy w parach
Klaudia Skrzyszowska   Klaudia - podwórkowy tor przeszkód
Sandra Lis Sandra i Wiktoria - gra w Boule
Teresa Hajda Teresa _  Twoja stópka - gąsienica mała

Technika

Autor  Link do filmu
Aleksandra Trojan i Krzysztof Modzelewski Ola i Krzysiu _ umiejętności techniczne dla wtajemniczonych
Piotr Reclik Piotr _ skarpetkowa żonglerka

Domowe porządki

Klaudia Jakób Klaudia - aktywne domowe porządki
Wybierz odpowiednia zakładkę z rozwijanego menu.