Tematyka i cel konferencji

Tematem przewodnim konferencji będą innowacyjne rozwiązania medyczne i dietetyczne  wykorzystywane w procesie tworzenia spersonalizowanych programów żywieniowych, które wpływają na wyniki osiągane przez sportowców i amatorów sportu.
Podczas konferencji zostaną zaprezentowane i omówione nowoczesne metody diagnostyki genetycznej pomagające zapobiegać chorobom dietozależnym, a także diagnozujące pierwotne nietolerancje pokarmowe i ułatwiające zmianę stylu życia.

Wśród prelegentów znajdą się zarówno naukowcy, jak i praktycy prezentujący, na podstawie zrealizowanych projektów, praktyczne wykorzystanie testów genetycznych w procesie treningowym sportowców.
Dodatkową atrakcją będzie prezentacja oprogramowania które wykorzystując wyniki badań genetycznych umożliwia  bardzo szybkie układanie diet/jadłospisów dla sportowców, osób aktywnych itp.

Naszym gościem specjalnym będzie prof. medycyny oraz biochemii klinicznej Giovanni Scapagnini – światowej sławy naukowiec i bezpośredni współpracownik laureata Nagrody Nobla – profesora Roberto Gallo. Jesteśmy zaszczyceni, że prof. Scapagnini zgodził się wziąć udział w pierwszej w Polsce dyskusji na temat naukowych szlaków genetyki – fundamentu nutrigenetyki oraz nutrigenomiki w kontekście osób aktywnych.

Wybierz odpowiednia zakładkę z rozwijanego menu.