Szkolenia

Treść tej podzakładki będzie uzupełniana w miarę napływania informacji o szkoleniach, seminariach czy warsztatach tematycznie związanych z:

  • pozyskiwaniem środków na badania,
  • przygotwywaniem wniosków,
  • realizacją projektów,
  • komercjalizacją wyników badań.

Liczymy również na Państwa sugestie w tym zakresie. Chętnie zorganizujemy szkolenie na interesujący Państwa temat!

Spotkanie informacyjne pt. "Dlaczego warto uczestniczyć w programach międzynarodowych w okresie nowej rzeczywistości uczelni wyższych: program HORYZONT 2020"

Dział Projektów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej zapraszają na spotkanie pt. "Dlaczego warto uczestniczyć w programach międzynarodowych w okresie nowej rzeczywistości uczelni wyższych: program HORYZONT 2020". Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2018 o godz. 10.00 (rejestracja od 9.30) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (sala 29, I piętro, Rektorat UŚ, ul. Bankowa 12, Katowice). 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zapoznanie się z agendą spotkania (do pobrania poniżej) i przesłanie karty zgłoszeniowej (do pobrania poniżej) na adres ewelina.doluk@us.edu.pl do 13 listopada b.r.
Kontakt w sprawie spotkania: tel. 323592265 (Dział Projektów)

Ilość uczestników ograniczona. 

Pliki do pobrania

 

 

 

 

Już po raz drugi w Krakowie w ramach Projektu NAUKOWIEC odbędą się Dni Kariery i Mobilności skierowane do młodych naukowców. Wydarzenie jest dwudniowe (20-21.11.2018) i odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.

Pierwszego dnia młodzi badacze będą mogli spotkać się z przedstawicielami agencji i organizacji finansujących badania, którzy przedstawią ofertę polskich i międzynarodowych grantów przeznaczonych dla młodych naukowców. Do swojego stolika dyskusyjnego zaprasza również Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, której przedstawicielka opowie o programach FNP, w których można uzyskać stypendium lub pracę w zespołach badawczych.

Drugi dzień będzie poświęcony w całości szkoleniom i warsztatom z zagadnień niezbędnych dla osób chcących rozwijać karierę naukową.

Szczegółowe informacje i rejestracja na wydarzenie: LINK

Alfa School – szkolenie przygotowujące do współpracy z inwestorami

Dwudniowe, bezpłatne warsztaty (13-14 listopada Politechnika Warszawska) Alfa School  dla naukowców i twórców projektów B+R pomogą Wam przygotować się do kontaktu z inwestorami, poznać m.in. zagadnienia związane z dyfuzją innowacji, czy sposoby budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego. Uczestnicy otrzymają informacje nt. jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutują wątpliwości dotyczące praw majątkowych oraz dowiedzą się jak przygotowywać prezentację inwestorską. Będzie również czas na skonsultowanie swoich projektów twarzą w twarz z inwestorami, ponieważ w wydarzeniu biorą udział fundusze VC z całej Polski.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

Spotkanie informacyjne „TEAM-NET – nowy program w ofercie FNP”

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosków w programie TEAM-NET na spotkanie informacyjne poświęcone temu programowi, które odbędzie się 26 września br. w Warszawie.

Program TEAM-NET oferuje jednostkom naukowym środki na finansowanie interdyscyplinarnych badań naukowych realizowanych przez sieć współpracujących zespołów badawczych kierowanych przez wybitnych naukowców.

W trakcie spotkania szczegółowo zostaną przedstawione założenia programu oraz kryteria wyboru projektów, a także dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku o dofinansowanie. Nabór wniosków w programie TEAM-NET prowadzony będzie od 1 do 31 października 2018 roku.

Spotkanie odbędzie się 26 września br. (środa) w siedzibie FNP przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie, w godz. 10.00 – 13.15.

Program:

10:00 – 10.30 – Rejestracja uczestników / kawa powitalna

10.30 – 10.45 – Powitanie gości i wprowadzenie do programu TEAM-NET

10.45 – 11.30 – TEAM-NET – szczegółowa prezentacja konkursu (cel, zasady realizacji, zarządzanie projektem, wskaźniki, budżet)

11.30 – 12.00 – TEAM-NET – proces aplikowania (wniosek, załączniki, proces oceny, umowa)

12.00 – 12:30 – Q&A

12:30 – 13:15 – Przerwa kawowa / Indywidualne konsultacje z przedstawicielami FNP

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim. Do wzięcia udziału w spotkaniu w siedzibie FNP wymagana jest rejestracja: LINK

UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie będzie także można śledzić na żywo w internecie. Transmisja będzie prowadzona na kanale Fundacji na portalu YouTube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:30. Do oglądania transmisji rejestracja nie jest wymagana.

Prezentacje ze spotkania oraz nagranie z transmisji (wraz z napisami) zostaną udostępnione na stronie internetowej FNP.

Wiecej szczegółów na stronie FNP

 

Wybierz odpowiednia zakładkę z rozwijanego menu.