Złota drużyna AWF Katowice w biegach przełajowych

W sobotę 13 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Miejscem zmagań przełajowców w tym roku był Supraśl, niedaleko wschodniej granicy Unii Europejskiej. Po wyczerpującej i wielogodzinnej piątkowej podróży można było rozprostować kości, opocząć przez noc i przystąpić do rywalizacji. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie na dystansach 3 i 6 km. Zdekompletowana kontuzjami drużyna AWF Katowice reprezentowana była przez Teresę Hajdę, Sylwię Indekę, Judytę Rębisz i Monikę Sitek. Indywidualnie, na dystansie 3km ,drugie miejsce zajęła Sylwia Indeka pokonując trasę w czesie 10 minut i 44 sekundy ustępując koleżance z Uniwersytetu Śląskiego o 6 sekund.

Rewalizacja mężczyzn odbywała się na dystansach 4,5 i 9 km. W obu startowali nasi studenci. Na dystansie 4,5 km najszybciej pokonał trasę Wojciech Pelczar zajmując 18 pozycję a drugi nasz reprezentant Jakub Wróbel zajął nieznacznie dalszą pozycję - 22. Należy dodać, że Wojtek jest przedstawicielem sportów zimowych, ale jak widać z powodzeniem rywalizuje z lekkoatetami (Gratuluję). Na koniec mistrzostw przystąpili do rywalizacji zawodnicy na 9km i tutaj mieliśmy powody do dumy Szymon Topolnicki zajął drugie miejsce, a Bartosz Jarczok trzecie, Paweł Szreniawa był w tym biegu 19. W klasyfikacji drużynowej AMP w Biegach Przełajowych nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom reprezentującym AWF Katowice za godnie reprezentowanie Uczelni i gratuluję indywidualnych i zespołowych osiągnięć.

Galeria zdjęć naszych zawodników oraz inne zdjęcia z AMP na stronie Datasport.pl.