Trener Aleksander Matusiński nagrodzony w kategorii „Trener pracujący z kobietami”

Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu AWF Katowice,  Aleksander Matusiński – pracownik Uczelni, trener Justyny  Święty-Ersetic oraz szkoleniowiec reprezentacyjnej damskiej sztafety 4 x 400 metrów odebrał nagrodę nadaną przez Komisję Sportu Kobiet, działającą przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Szkoleniowca uhonorowano w kategorii Trener Pracujący z Kobietami. Bez jego trenerskich kompetencji nie były możliwe sukcesy kobiecej sztafety 4x400 m, która zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham, a na Mistrzostwach Europy w Berlinie sięgnęła po tytuł mistrzowski. Na tej samej imprezie podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego Justyna Święty- Ersetic wywalczyła złoty medal w biegu na 400 m.

Oskar Kozikiewicz