Studentka studiów doktoranckich przyjęta do Galerii Sław Drury University Springfield USA

Oskar Kozikiewicz

Studentka studiów doktoranckich Agnieszka Ostrowska została przyjęta do galerii sław amerykańskiego Drury University in Springfield USA. Agnieszka dołączyła do pływackiej drużyny uniwersyteckiej w Drury w 2012 roku. W latach 2013 i 2014 poprowadziła Uniwersytet Drury do zdobycia tytułów mistrzowskich w pływaniu. Dodatkowo była trzykrotną indywidualną mistrzynią. Dzięki temu trafiła do galerii sław Uniwersytetu w Drury, jednego z najlepszych Uniwersytetów w środkowych stanach USA.

- Jest jedną z najbardziej zdeterminowanych i zdyscyplinowanych osób jakie znam - powiedziała o Agnieszce Ostrowskiej Wai Ting Yu, jedna z pływaczek drużyny uniwersyteckiej Uniwersytetu Drury w Springfield.

- Progres, jaki poczyniła w ciągu dwóch lat jest niewyobrażalny dla większości pływaków, w dodatku młodszych. Wydaje mi się, że to właśnie w Agnieszce jest najlepsze. Powiedzieliśmy jej co ma zrobić i ona to po prostu zrobiła. Jest najbardziej opiekuńczą, miłą młodą damą jaką kiedykolwiek poznałem - powiedział Brian Reynolds, naczelny trener pływania w Uniwersytecie Drury.

Ostra, bo taki ma pseudonim, nadal walczy na pływackich arenach, trenując pod kierunkiem dr Marcina Kunickiego. Zaliczana jest do najlepszych żabkarek w Polsce i Europie. Przygotowywana przez Agnieszkę praca doktorska dotyczy efektywności procesu treningowego w pływaniu. Badania prowadzone są na basenie hydrodynamicznym w Drury University. Opiekunem naukowym pracy jest dr hab. Jarosław Cholewa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ELheTlx7Niw&feature=emb_logo  

https://drurypanthers.com/hof.aspx?hof=134