Puchar Polski olimpijskiego BMX Racing 2019 Medale dla KS AZS AWF KATOWICE

Oskar Kozikiewicz

Podczas drugiego październikowego weekendu na torze BMX w Jaśle rozegrano 7 i 8 edycję PP BMX Racing. Zalany deszczem i namoknięty obiekt udostępniono zawodnikom dopiero na godzinę przed pierwszym startem. W pierwszej kolejności rozegrano jazdę indywidualną na czas, a następnie wyścigi ze startu wspólnego w 6 osobowych mieszanych motach. W sumie każdy z zawodników uczestniczył w pięciu biegach, z których czas i zajęte miejsce decydowało o ostatecznym wyniku punktowym. Wszyscy zawodnicy naszego klubu zarówno podczas 7 i 8 edycji PP zdobyli medalowe pozycje. Zawody w Jaśle jako ostatnie z cyklu, pozwoliły wyłonić zwycięzców Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski BMX Racing 2019, gdzie w gronie zwycięzców znaleźli się riderzy KS AZS AWF KATOWICE. Kategoria elita kobiet: Smykała Zuzanna – 1 miejsce Trybus Alina – 2 miejsce Kategoria elita mężczyzn: Głyk Wojciech – 3 miejsce Masters mężczyźni: Mikrut Grzegorz – 1 miejsce Gratulujemy całej 8 osobowej reprezentacji naszego klubu za wysokie lokaty we wszystkich edycjach PP! Składamy podziękowania władzom samorządowym Województwa Śląskiego za wsparcie przygotowań oraz startów. Dziękujemy gorąco firmie Bikershop and Ski za serwis i przygotowanie sprzętu kolarskiego do kolejnych wyścigów.