Poszukiwani wolontariusze na Dzień Dawcy Szpiku

Oskar Kozikiewicz

Poszukiwani wolontariusze z okazji organizacji zbliżającego się Dnia Dawcy Szpiku organizowanej przez Fundację DKMS.

Już 16 października br. w środę o godzinie 12 w Sali 202 Raciborska będzie prowadzone szkolenie dla wolontariuszy.

Szymonek to radosny 4-latek, taki mały Bob budowniczy. Świat zabawek  maszyn budowlanych to jego żywioł. Niestety swój mały plac budowy w przydomowej piaskownicy musiał zastąpić salą szpitalną. Ten mały chłopiec w lipcu tego roku zachorował nagle na ostrą białaczkę limfoblastyczną bardzo wysokiego ryzyka. Nawet najcięższa chemia, którą teraz przyjmuje nie jest w stanie całkowicie pokonać raka, a zostawia straszne skutki uboczne m.in. okropny ból stawów i kości, nie pozwalający stać na własnych nóżkach. Chemia tak wypaliła Szymonkowi śluzówkę jamy ustnej, że nie pozwala mu jeść ani pić. Pomimo bólu Szymek jest dzielnym pacjentem, chociaż czasem żali się rodzicom "że ta białaczka jest bardzo niefajna..."

Dla Szymonka jedyną szansą jest przeszczep szpiku. Jeszcze pare miesięcy temu to Szymonek był brany pod uwagę jako dawca szpiku dla swojego młodszego  braciszka Krzysia, który od urodzenia choruje na niedokrwistość Blackfana-Diamonda i okazało się że bracia są bliźniakami genetycznymi, a teraz sytuacja zmieniła się dla Szymonka diametralnie i to On sam potrzebuje przeszczepu na już, a niestety Krzyś nie może być dla niego dawcą bo sam jest chory.

Dlatego jedyną szansą dla Szymonka jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego, może od Ciebie?! Zarejestruj się do bazy Dawców Szpiku. Daj szansę Szymonowi na życie.