Polska została Drużynowym Mistrzem Europy w Lekkoatletyce!

Impreza w Bydgoszczy trwała trzy dni. Startowało w niej aż 12 reprezentacji, więc w piątek rozegrano eliminacje, a w sobotę i w niedzielę finały. Zwycięstwo w każdej konkurencji to 12 punktów dla drużyny. Każde miejsce niżej - jeden punkt mniej.

Duży wkład w zwycięstwo naszej reprezentacji mieli zawodnicy AZS AWF Katowice. Niezawodna Justyna Święty – Ersetic wygrała w biegu indywidualnym na 400m oraz w sztafecie 4x400m dopisując na konto 24 punkty. Po 10 punktów dla Reprezentacji zdobyli Ewa Swoboda w biegu na 100m oraz Tomasz Jaszczuk w skoku w dal. Tuż za podium, na 4. miejscu rywalizację ukończyła męska sztafeta 4x100m w składzie której biegli Przemysła Słowikowski oraz Karol Kwiatkowski. Kobieca sztafeta 4x100m w składzie której biegły Ewa Swoboda oraz Magdalena Stefanowicz zdobyła dla drużyny 6 punktów.

Reprezentacja Polski pokazała, że jest w świetnej formie. Złoty medal to znakomity prognostyk przed Mistrzostwami Świata w Doha, które rozpoczną się pod koniec września.