Podziękowania - Szlachetna Paczka

Szanowne Koleżanki, Koledzy

Szanowne Władze Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki
w Katowicach

Po raz kolejny udowodniliśmy, że bezinteresowność w dzisiejszych trudnych czasach nie jest czymś odświętnym i rzadko spotykanym. Zebraliśmy kwotę 6200 zł. Kupiliśmy wszystkie rzeczy, o które pan Paweł prosił – spodnie, buty, zimową kurtkę, bluzy, pościel, żywność oraz wymarzoną hulajnogę.

Pozostałą kwotę pieniędzy zdecydowaliśmy – po konsultacjach z wolontariuszką przeznaczyć na konieczną wymianę instalacji wodnej w kuchni i łazience (remont odbędzie się w styczniu 2021 r.).

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły utworzone na zrzutce.pl konto oraz zapełniły kosz podarunkowy darami.

Podsumowując, nasza Akademia to od wielu lat najlepsza Uczelnia sportowa w kraju, za tym sukcesem stoją wybitni naukowcy, wspaniali sportowcy, wyśmienici nauczyciele, ale przede wszystkim dobrzy i wrażliwi ludzie otwarci na potrzeby drugiego człowieka.

Zespół Szlachetnej Paczki

Podziękowania od Pana Pawła i Wolontariuszki:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Reakcja pana Pawła była wyjątkowa, prócz radości i wzruszenia było przede wszystkim niedowierzanie, pewne onieśmielenie, skrępowanie, ba nawet zawstydzenie. Pan Paweł nigdy nie został przez nikogo jeszcze tak hojnie obdarowany, całe życie był poniżany, jedynym wsparciem byli dla Niego sąsiedzi. Pierwszą Jego reakcją na tak dużą ilość prezentów była tak naprawdę chęć podzielenia się nimi z innymi, ponieważ uznał, że to dla Niego zbyt wiele "ja bym to oddał dzieciom w Afryce, na co mi tego aż tyle". Dopiero, gdy razem z wolontariuszką i towarzyszącą nam sąsiadką udało nam się pana Pawła nieco ośmielić, zaczął się cieszyć po kolei z prezentów, jakby nareszcie uwierzył, że to naprawdę wszystko dla Niego. Zdecydowanie najbardziej ucieszył się z kabiny prysznicowej i osprzętu, również z ubrań i obuwia, materiałów remontowych oraz z kołdry i pościeli. Jednak największą radość sprawiła Mu hulajnoga, tego raczej się nie spodziewał. Jak jeszcze na koniec usłyszał, że w styczniu wymieniona zostanie Mu instalacja wodno-kanalizacyjna, oczy Mu się zaświeciły z radości - akurat kilka dni temu pękła mu rura wodna i będzie musiał przez jakiś czas znowu korzystać z dobroci sąsiadów.

Słowo od Rodziny

Bardzo dziękuję za te wszystkie prezenty, teraz będę miał, co robić.

Słowo od Wolontariusza

Wszystkim bardzo dziękuję za sprawną organizację całego przedsięwzięcia, za wszelkie starania, empatię. Te momentami skrajnie emocjonalne momenty Naszej współpracy pozwoliły mnie samej uwierzyć w dobrych ludzi. Cieszę się, że udało Nam się przekazać Panu Pawłowi tak wiele.

Chciałam Państwu życzyć cudownego Nowego 2021 Roku, aby oddana dobroć powróciła do Was i Waszych Rodzin po trzykroć.

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI