Oficjalna współpraca pomiędzy AWF Katowice i Stadionem Śląskim

Oskar Kozikiewicz
Po latach wspólnych przedsięwzięć, oficjalna współpraca pomiędzy Stadionem Śląskim a AWF Katowice stała się faktem. Stadion Śląski reprezentował Prezes Jan Widera, natomiast AWF Katowice - JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras.
 
Współpraca jest szczególnie istotna biorąc pod uwagę zbliżające się World Athletics Relays Silesia 21, które zaplanowane są na maj 2021 roku.
 
Stadion Śląski to największy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, nowoczesna arena piłkarska i największa scena muzyczna w kraju.
 
W sierpniu 2020 r. Stadion Śląski oficjalnie został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Legendarny „Kocioł Czarownic” to znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki, spełniające najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych. Obiekt posiada certyfikat IAAF Class 1, który potwierdza najlepsze parametry i zgodność wymogów niezbędnych do przeprowadzenia Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Od 2018 r. na Stadionie Śląskim organizowane są kolejne edycje Memoriału Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej, które co roku gromadzą kilkudziesięciotysięczną widownię.