Memoriał Zbigniewa Czajkowskiego - Puchar Polski w szpadzie - podsumowanie

Oskar Kozikiewicz

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

W dniach 22-23.02.2020 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, jako jedna z imprez uświetniających obchody 50 lecia AWF Katowice odbył się  Trzeci Puchar Polski seniorów z cyklu KGHM Tour - Memoriał prof. Zbigniewa Czajkowskiego.

Cykl zawodów Pucharu Polski jest całorocznym wiodącym zadaniem Polskiego Związku Szermierczego, którego jedna edycja, w uznaniu poziomu organizacji dotychczasowych imprez, została przyznana klubowi AZS AWF Katowice.

Uroczystego otwarcia memoriału dokonała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W zawodach wystartowało ponad 200 szpadzistek i szpadzistów z Polski i zagranicy, w tym uczestnicy i medaliści Igrzysk Olimpijskich, medaliści Mistrzostw świata oraz aktualne mistrzynie Europy.

W finale sobotnich zmagań spotkały się dwie reprezentantki klubu AZS AWF Kraków - Aleksandra Zamachowska pokonała w nim Renatę Knapik-Miazgę 15:11. Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) i Barbara Rutz (AZS Wratislavia Wrocław).

Zwycięzcą zawodów szpadzistów został reprezentant gospodarzy Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice), który w decydującym pojedynku okazał się lepszy od Radosława Zawrotniaka (AZS AWF Kraków). Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Nycz (Piast Gliwice) i Wenezuelczyk Francisco Limardo.