Katowicki Festiwal Biegowy po raz XII

W sobotę 11 maja 2019 r. na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach Muchowcu odbędzie się: XII edycja tej popularnej w środowisku imprezy. W ramach Festiwalu rozegrany zostanie Maraton Kukuczki i półmaraton, biegi na 10 i 5km, V Mistrzostwa Katowic w Nordic Walking oraz imprezy plenerowe dla dzieci i mieszkańców Katowic. Po raz kolejny Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa objęli imprezę honorowym patronatem.

Już o godzinie 8.00 wystartują maratończycy, a godzinę później zmagania rozpoczną zawodnicy na dystansie półmaratonu. Najwięcej uczestników corocznie zgłasza się do biegu na 5 km, którego start planowany jest na godzinę 11.00, kwadrans później wystartują biegacze na dystansie 10km.

Sportowa rywalizacja najmłodszych czyli „Indywidualne biegi” dla dzieci rozpoczną się o godzinie 10.00. Dzieci startują w różnych kategoriach wiekowych (przedszkolaki, klasy 1-3 SP, 4-6 SP, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne). Dystanse wynoszą odpowiednio około 200, 400, 600, 800, 1000 metrów.

Wzorem lat poprzednich, zorganizowana zostanie „Sztafeta Pokoleń” – drużynowa rywalizacja szkół z udziałem nauczycieli, rodziców i dzieci, we wszystkich kategoriach (szkoły podstawowe, gimnazja, licea). Zmagania sztafet zaplanowano na godzinę 12.00.

Podczas Festiwalu rozegrane zostaną także V Mistrzostwa Katowic w Nordic Walking. Uczestnicy marszu rozpoczną rywalizację o godzinie 12.00 na dystansach 5 i 10km.

Zgłoszenia do udziału w imprezie można dokonywać do dnia 6 maja za pośrednictwem strony internetowej www.biegkukuczki.pl a biuro zawodów czynne będzie w piątek 10 maja na stadionie AWF Katowice przy ul. Kościuszki 84 od godziny 11.00 do 18.00.

Szczegóły na naszej stronie internetowej www.biegkukuczki.pl i na profilu wydarzenia na Facebooku.

PRZYPOMINAMY!!!!

Wszyscy studenci i pracownicy Uczelni mogą bezpłatnie uczestniczyć w Festiwalu. Zapraszamy do udziału z całymi rodzinami.