Katowice - Ostrava NA KOLE 2019

Oskar Kozikiewicz

Już po raz czwarty dwa miasta partnerskie: Katowice i Ostravę połączył kolarski duch. Przez trzy dni, 14-16 czerwca, zachęcał by usiąść na bicyklu.  Zakręcił on w piątek honorowy piruet po ulicach katowickiego centrum. W sobotę, pełen wigoru prosto z Ostrawy, w towarzystwie Wiceprezydenta Katowic, sprowadził do stolicy Górnego Śląska czeską reprezentację wraz z grupą polskich urzędników. Rosnąc w siłę trzeciego dnia o poranku, duch ten zgromadził kolorowy, stu dwudziestoosobowy peleton, zakręconych rowerowo sympatyków dwóch kółek. Pogodowe prognozy były bezlitosne, a rowerowe sporttestery przekraczały granicę 44 stopni Celsjusza.  Miłość do roweru okazała jednak swą siłę mierząc się z upałem. Niebywała moc cyklistów i chęć wspólnej przygody pozwoliła z radością i uśmiechem dotrzeć do celu. Należą się więc wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników z Polski i Czech, którzy na kole okazali braterstwo miast: Katowic i Ostravy. Szczególne słowa uznania dla tych, którzy trasę Katowice-Ostrava pokonali w dwie strony. To przecież bez mała 250 km, wraz z piątkową rundą honorową. W trzydniowej imprezie uczestniczyło w sumie ponad 150 rowerzystów. Nie było wśród nich kolarskich zawodowców, to zwykli „zjadacze cyklokilomentrów”. Od pierwszych chwil, aż do ostrawskiej mety nie brakło im sił dla wspólnych rowerowych przeżyć!

KATOWICE-OSTRAVA NA KOLE 2019 to prócz uczestników również służby organizatora. Ich szczególne podejście oraz zaangażowanie zwróciło uwagę wielu uczestników. Podział zadań, począwszy od frontu – prowadzenie i tempo, do tyłu – zabezpieczenie, wraz z bokami, plus niesamowici lotni z kierującymi ruchem oraz ochroną osób i mienia. Wszechstronne zabezpieczenie medyczne Safety Service oraz niezawodny jak zawsze Serwis Bikershop&Ski. Filmowe utrwalenie wrażeń czujnym okiem kamery zapewnił From the Sky.

Organizatorami tegorocznego trzydniowego rajdu rowerowego były urzędy miast: Katowic i Ostravy, a organizatorem wykonawczym już po raz czwarty Klub Sportowy AZS AWF Katowice.

 

Oto filmowa relacja:

https://youtu.be/Dy4NvjpTyss