II Turniej Tenisowy o Puchar Rektora AWF Katowice

Z inicjatywy Rektora ds. Rozwoju i Sportu prof. dr hab. Grzegorza Jurasa, w dniach 17 listopada, na  kortach w Katowicach Muchowcu, rozegrano drugi turniej tenisowy o Puchar JM Rektora AWF Katowice, w którym udział wzięli studenci i pracownicy  Śląskich Wyższych Uczelni oraz osoby związane ze środowiskiem akademickim i tenisowym.

W turniej wystartowało 12 kobiet i 12 mężczyzn mecze rozgrywane były w grze pojedynczej  systemem grupowym następnie systemem pucharowym, nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia dr Wojciech Olsza.

Po zaciętych bojach, oczywiście w duchu Fair play, wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych.

Kobiety :

• I miejsce: Ewa Sakwerda
  • II miejsce: Jadwiga Gołda
  • III miejsce: Aleksandra Kowalczyk

Mężczyźni :

• I miejsce: Pająk Miłosz
  • II miejsce: Stuchlik Patryk ( świeżo upieczony absolwent AWF K-ce)
  • III miejsce: Błasiak Krzysztof

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz pokazowy (gra podwójna mieszana)

Juras/Marona vs Olsza/Wąsacz .

Na uwagę zasługuje również świetna forma naszego studenta Bartosza Kowalika ,który dotarł do ćwierćfinału.

Nagrody i puchary wręczała zwycięzcą wielokrotna Mistrzyni Polski w tenisie dr Barbara Olsza.

Podsumowują turniej, należy stwierdzić, iż była to świetna zabawa i pomysł na popularyzację tenisa i integrację w ramach Śląskich Uczelni (SUN)

Do zobaczenia za rok.

dr Wojciech Olsza