Gala Sportu Akademickiego 2019

Oskar Kozikiewicz

W czwartkowe popołudnie 24 października w Bydgoszczy odbyła się Gala Sportu Akademickiego 2019.

W czasie imprezy podsumowano sukcesy sportowe i organizacyjne AZS w minionym roku akademickim. Wyróżniono najlepsze uczelnie i zawodników AZS za trofea zdobyte podczas Akademickich Mistrzostw Polski i Europy oraz medale zimowej i letniej Uniwersjady.

Tradycyjnie nagrodzono najlepsze uczelnie w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Z rąk prezesa AZS prof. Alojzego Nowaka delegacja AWF Katowice w składzie JM Rektor AWF Katowice prof. dr hab. Adam Zając oraz dyrektor AZS AWF Katowice dr Krzysztof Nowak odebrali nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej oraz 7. Miejsca w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski reprezentanci naszej uczelni zebrali 12 złotych medali, 17 srebrnych i 8 brązowych). Pośród Uczelni wychowania fizycznego niezmiennie od 10 lat nasza Uczelnia zajęła pierwsze miejsce.

Gala Sportu Akademickiego na Śląsku

We środę 16 października w KinoTeatrze Rialto odbyła się dziesiąta jubileuszowa Gala Śląskiego Sportu Akademickiego. AWF Katowice w tegorocznych rozgrywkacha międzyuczelnianych zajęła II miejsce w klasyfiakcji generalnej jak i w medalowej. Podczas Gali wyróżniono naszych przedstawicieli: Martynę Swatowskją za zajęcie III miejsca w letniej Uniwersjadzie, drużynę piłki ręcznej kobiet za złoty medal AMP oraz dr Macieja Kostrzewę jako trenera roku na Śląsku. Władze Uczelni reprezentował Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr hab. Rajmund Tomik prof. AWF Katowice.

Dodał: Bartłomiej Szade