Dominacja AZS AWF Katowice na 63. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski

Oskar Kozikiewicz

W dniach 16-17 lutego w Toruniu rozgrywane były 63. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W szranki stanęło ponad 400 zawodników. Najcenniejszy krążek trafił jednak do zawodniczki naszego klubu Joanny Józwik, która odebrała brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy z 2015 roku. Cztery lata po finałowym biegu na 800m w czeskiej Pradze, Asia otrzymała zasłużone trofeum. Wszystko to przez dopingową wpadkę Rosjanki Jekatieriny Poistogowej, która w Pradze była druga. Polka - czwarta.

Reprezentacja naszego klubu AZS AWF Katowice zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej 63. Halowych Mistrzostw Polski z dorobkiem 5 złotych, 1 srebrnego i 3 brązowych medali.

W biegu na 60m obyło się bez sensacji. Wygrała niepokonana w tym sezonie Ewa Swoboda z czasem 7.15. Najszybsza sprinterka sezonu wyprzedziła Martynę Kotwiłę. 

Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobył Tomasz Jaszczuk, który z osiągnął w konkursie skoku w dal 7,93 metra i o 16 centymetrów pokonał halowego mistrza Polski z poprzedniego sezonu Mateusza Różańskiego.

Trzeci złoty medal do puli AZS AWF Katowice dorzucił Karol Zalewski w biegu na 400m, który od początku objął prowadzenie i dobiegł do mety z czasem 46.84.

Kolejne dwa złote medale zdobyły nasz sztafety 4x200m, które ustanowiły klubowe halowe rekordy polski. W składzie sztafety 4x200m kobiet pobiegły: Justyna Święty- Ersetic, Magdalena Stefanowicz, Natalia Węglarz oraz Karolina Łozowska. W składzie męskiej sztafety 4x200m pobiegli: Karol Zalewski, Przemysław Słowikowski, Paweł Dzida oraz Karol Kwiatkowski.

Jedyny srebrny medal dla naszego klubu zdobyła Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400m z czasem 52.16.

Dwa brązowe medale do puli AZS AWF Katowice dorzucili Magdalena Stefanowicz, w biegu na 200m kobiet z czasem 24.26, Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą z wynikiem 20.23 oraz Artur Brzozowski w chodzie na 5000m 

Dodatkowo pięciu naszych zawodników pojedzie na Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow. Są to Jakub Szyszkowski, Karol Zalewski, Justyna Święty- Ersetic, Tomasz Jaszczuk i Ewa Swoboda.

 

                                                

fot. PZLA.PL