AWF Katowice nawiązała współpracę z informatyczną firmą ProTrainUp

Oskar Kozikiewicz

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach nawiązała współpracę z informatyczną firmą ProTrainUp. Jesteśmy pierwszą uczelnią wyższa w Polsce, która zdecydowała się podjąć współpracę z firmą ProTrainUp w obszarze dydaktycznym.

Firma dostarczy studentom specjalizacji trenerskich narzędzia informatyczne, pozwalające na tworzenie konspektów treningowych czy graficznych schematów ćwiczeń – ProTrainUp. Ponadto otrzymają oni System SportliveTag pozwalający na przeprowadzenie sprawnej analizy wideo materiału dotyczącego zarówno pojedynczego zawodnika, jak i całej drużyny.

Zdaniem Prezesa ProTrainUp Bartłmieja Zdrzałka „możliwość dostarczenia takich narzędzi studentom najlepszej uczelni sportowej w Polsce jest dla nas wielkim powodem do dumy, a nawiązanie współpracy z katowicką AWF jest dla mnie szczególnie ważne, ze względu na to, że jestem absolwentem tej uczelni”.