AWF Katowice dominuje na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu | Lublin 2019

Oskar Kozikiewicz

 

W niedzielę zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W trzydniowych zmaganiach wzięło udział ponad 850 zawodników z całej Polski.  

Drużyna AWF Katowice z 4 złotymi medalami oraz 6 srebrnymi zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

W zmaganiach kobiet świetny występ zaliczyłam Paulina Peda, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając w konkurencji 50 m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym

W konkurencjach mężczyzn najlepiej popłynął Maciej Hołub, zdobywając 2 złote medale w stylu klasycznym na 50m i 100m. Bardzo dobry występ zaliczyli również Michał Poprawa oraz Rafał Bugdol, którzy zdobyli po 2 srebrne medale.

 

 

  • 50 metrów stylem dowolnym
    • 1. Paulina Peda (AWF Katowice)
    • 2. Katarzyna Górniak (URz Rzeszów)
    • 3. Luigia Sirignano (AWF Kraków)

 

  • 50 metrów stylem motylkowym
    • 1. Paulina Peda (AWF Katowice)
    • 2. Amelia Pisarczyk (AWF Kraków)
    • 3. Oliwia Gonta (UZ Zielona Góra)

  • Sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym kobiet
    • 1. AWF Kraków (Katarzyna Nawaryńska, Amelia Pisarczyk, Paulina Uryga, Luigia Sirignano)
    • 2. AWF Katowice (Paulina Peda, Weronika Jagoda, Sylwia Wnuk, Małgorzata Niedźwiedzka)
    • 3. WUM Warszawa (Katarzyna Petryszyn, Agata Leszczyńska, Zofia Sajecka, Aleksandra Popłonyk)

 

  • 50 metrów stylem klasycznym
    • 1. Maciej Hołub (AWF Katowice)
    • 2. Wojciech Kosowicz (UZ Zielona Góra)
    • 3. Krzysztof Tokarski (UE Katowice)
       
  • 100 metrów stylem zmiennym
    • 1. Bartłomiej Lassek (PŁ Łódź)
    • 2. Michał Poprawa (AWF Katowice)
    • 3. Wojciech Kaźmierczak (UW Warszawa)

 

  • 100 metrów stylem dowolnym
    • 1. Daniel Rzadkowski (UW Warszawa)
    • 2. Rafał Bugdol (AWF Katowice)
    • 3. Mateusz Wysoczyński (AWF Kraków)

  • 100 metrów stylem klasycznym
    • 1. Maciej Hołub (AWF Katowice)
    • 2. Marcin Suzin (AWF Kraków)
    • 3. Bartosz Bączkowski (SGGW Warszawa)

 

  • 50 metrów stylem motylkowym
    • 1. Bartłomiej Lassek (PŁ Łódź)
    • 2. Michał Poprawa (AWF Katowice)
    • 3. Mateusz Wysoczyński (AWF Kraków)
    • 3. Dawid Nowodworski (UŚ Katowice)

 

  • 100 metrów stylem grzbietowym
    • 1. Mateusz Ungeheuer (AGH Kraków)
    • 2. Rafał Bugdol (AWF Katowice)
    • 3. Karol Zbutowicz (ALK Warszawa)

 

fot. Rafał Oleksiewicz/ www.pasja.azs.pl

  • Sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym mężczyzn
    • 1. PŁ Łódź (Kamil Kaźmierczak, Bartłomiej Lassek, Marcel Wągrowski, Konrad Piwowarski)
    • 2. AWF Katowice (Dawid Dziedzic, Michał Poprawa, Maciej Hołub, Axel Brzostowski)
    • 3. UZ Zielona Góra (Filip Kołodziejski, Bohdan Yaroshuk, Wojciech Kosowicz, Mateusz Kołodziejski)