Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 23-26 maja w Łodzi odbyły się Akademickie MIstrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zorganizowano w nowej formule polegającej na połączeniu Mistrzostw Polski AZS (czyli klubów) i Akademickich (studenckich) rozgrywek. Rywalizacja na stadionie AZS Łódź trwała przez to aż trzy dni. AWF Katowice reprezentowała najliczniejsza jak dotychczas liczba startujących studentów - 25 osób. Podczas tej trzydniowej rywalizacji nasi studenci zdobyli trzy złote i trzy srebrne medale.

W pierwszym dniu zawodów na dystansie 1500 metrów Sylwia Indeka ukończyła bieg zdobywając pierwszy złoty medal.Tego samego dnia liczyliśmy na kolejne medale sztafet 4x100m kobiet i mężczyzn, ale oba zespoły zgubiły pałeczkę i nie ukończyły biegu.

W drugim dniu srebrny medal na dystansie 400mppł zdobyła Aleksandra Jaźwińska, a w sesji popołudniowej nie zawiedli nasi studenci - reprezentanci Polski - Tomasz Jaszczuk (skok w dal) i Jakub Szyszkowski (pchnięcie kulą). Obaj nie mieli sobie równych i zajęli pierwsze miejsca.

W niedzielę w pierwszej rozgrywanej konkurencji (rzut młotem) Kamil Swancar zajął drugie miejsce. Kilka godzin później w stafecie 4x400m nasze studentki: Karolina Łozowska, Adrianna Janowicz, Marta Andrychowicz i Nikoleta Misterka ukończyły swój bieg na drugim miejscu, ustępując tylko sztafecie z AWF Wrocław.

Oprócz wymienionych medalistów Uczelnię reprezentowali także sprinterzy: Weronika Kantor, Karol Kwiatkowski, Adam Burda, Damian Hałgas i Jakub Baron. W skoku w dal i trójskoku startowali i awansowali do finałów - Natalia Mach i Bartosz Świerczyna, a w pchnięciu kulą Bartłomiej Uchman. W rzucie dyskiem reprezentowała barwy AWF Martyna Tymińska oraz Aleksandra Kokowska w rzucie młotem. W biegach średnich mężczyzn mieliśmy liczną reprezentację: Szymon Topolnicki, Jakub Wróbel, Grzegorz Kaczan, Bartosz Jarczok i Paweł Szreniawa.

Podczas mistrzostw prowadzone były klasyfikacje: OPEN, AMP oraz typów uczelni. Większość z naszych reprezentantów, którym nie udało się stanąć na podium klasyfikacji AMP lub OPEN zajmowała medalowe lub bliskie podium miejsca w klasyfikacji typów uczelni.

W klasyfikacji drużynowej kobiet AWF Katowice sklasyfikowano na trzecim miejscu, a w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego na drugim. Wśród mężczyzn klasyfikacji typów uczelni WF nie przeprowadzono. Męska ekipa AWF Katowice w klasyfikacji generalnej zajęła ósme miejsce - najwyżej notowana AWF.

Wszystkim uczestnikom tych trzydniowych zmagań bardzo serdecznie dziękuję za postawę i godne reprezentowanie Uczelni.

Bartłomiej Szade opiekun sekcji LA

więcej zdjęć w galerii