96. PZLA Mistrzostwa Polski

Oskar Kozikiewicz

W dniach 28-30 sierpnia we Włocławku odbyły się 96. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

Piątkowa rywalizacja sprinterska była popisem Ewy Swobody, która zwyciężyła w biegu na 100 m z czasem 11,52. Zawodnicy nie mogli jednak w piątek pokazać pełni swoich możliwości, gdyż biegali w każdej serii pod silny przeciwny wiatr. Dużo emocji przyniósł również finał męskiej setki. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Ostatecznie po dokładnej analizie przyznano dwa srebrne medale – odebrali je Dominik Kopeć i zawodnik naszego AZS AWF Katowice Przemysław Słowikowski, uzyskując czas 10.56.

W biegu na 800 m świetnym finiszem popisała się Joanna Jóźwik. Jeszcze w połowie ostatniego wirażu była czwarta, ale po pasjonującej szarży na ostatnich metrach wyprzedziła rywalki i z czasem 2:04.52 zdobyła trzeci w karierze tytuł mistrzyni Polski.

Finał biegu na 400 metrów był ostatnią konkurencją sobotniego popołudnia. Justyna Święty- Ersetic z czasem 51.44 zwyciężyła bieg z wyraźna przewagą nad koleżankami ze złotej sztafety Aniołków Matusińskiego. Również finał męskiego biegu na 400 m był dla nas szczęśliwy. Karol Zalewski jako pierwszy zameldował się na mecie uzyskując czas 46.35.

Ostatecznie zawodnicy AZS AWF Katowice zdobyli 5 medali złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej.