9. Memoriał Kamili Skolimowskiej

 

22 Sierpnia na Stadionie Śląskim podczas 9. Memoriału Kamili Skolimowskiej wystąpiły największe gwiazdy lekkoatletyki. Obok Ronniego Bakera, Pierre’a Ambroise Bosse, Christiana Taylora i Roberta Hartinga wystąpiła również trójka zawodników naszego klubu: Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic oraz Karol Zalewski.

Zmagania sportowców w „Kotle Czarownic” oglądało ponad 40 tys. widzów. Wielki entuzjazm w wielotysięcznym tłumie wywołał bieg na 100 metrów pań. Rywalizacja, poświęcona jubileuszowi odzyskania przez Polskę niepodległości, zakończyła się triumfem zawodniczki AZS AWF Katowice -  Ewy Swobody. Nasza podwójna mistrzyni Europy z Berlina – Justyna Święty- Ersetic z czasem 51.45 zajęła drugie miejsce i musiała uznać wyższość Caster Semenyi. W rywalizacji panów na 400 metrów na mecie jako drugi zameldował się Karol Zalewski z czasem  45,32.

 

 

 

 

 


 

 

 

Wielkie emocje na Stadionie Śląskim

Już dziś o godzinie 16.00 rozpocznie się Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 - Stadion Śląski na którym nie zabraknie zawodników AZS AWF Katowice

 

  • Ewa Swoboda – Mistrzyni Europy juniorów – bieg na 100m – start 17:45
  • Justyna Święty-Ersetic – podwójna Mistrzyni Europy – bieg na 400 m - start 19:15
  • Karol Zalewski – Mistrz Świata -  bieg na 400m – start 19:30

Listy startowe http://fundacjakamili.pl/wp-content/uploads/2018/08/Lista-startowa.pdf

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Niespełna miesiąc temu podziwialiśmy zmagania zawodników podczas 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego gdzie zwyciężali Ewa Swoboda czy Justyna Święty- Ersetic a mistrz świata Karol Zalewski poprawiał życiówkę. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne sportowe emocje związane z występem naszych zawodników.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia 2018 roku na Stadionie Śląskim 

 

Dla studentów oraz pracowników AWF Katowice przygotowaliśmy 100 bezpłatnych biletów.

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdPuMQrPVwRIFPoX1…/viewform

Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

 

 

 

 

 

 

 

Oskar Kozikiewicz