6 medali zawodników AZS AWF Katowice na 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego

Oskar Kozikiewicz

Weekend pełen emocji zafundowali nam nasi sportowcy podczas 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Worek z medalami dla naszego klubu otworzyła Anita Włodarczyk w rzucie młotem z wynikiem 75,12m zajęła drugie miejsce.

Chwilę później Tomasz Jaszczuk w skoku w dal z wynikiem 7,71 wskoczył na najwyższy stopień podium.

W konkurencjach biegowych zdobyliśmy 4 medale – 2 złote i 2 srebrne. Pierwsze złoto zdobyła Ewa Swoboda, która wygrała bieg na 100 metrów w czasie 11,18. O 0,01 sek. poprawiła rekord kraju młodzieżowców, który należał do Ireny Szewińskiej i Jolanty Janoty. Ewa ustanowiła też rekord memoriału. Drugie złoto zdobył Szymon Topolnicki, którzy w czasie 8:12:82 pokonał dystans 3000m.

W biegu na 400m kobiet na drugim miejscu zameldowała się Justyna Święty- Ersetic, która wyprzedziła m. in. Igę Baumgart-Witan czy Anne Kiełbasińską, natomiast w biegu na 400 m mężczyzn na drugim miejscu skończył Karol Zalewski z czasem 45,46