4. ŚFN KATOWICE: Ruszył nabór zgłoszeń do Przeglądu Garażowych Wynalazków

Oskar Kozikiewicz

Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science to inicjatywa prezentująca dokonania osób, które amatorsko zajmują się nauką. Wynalazcy-amatorzy oraz konstruktorzy tworzący urządzenia i ciekawe rozwiązania techniczne, będą mogli zaprezentować je już podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (26 stycznia 2020 r.)

 

Przegląd Garażowych Wynalazków na dystansie ostatnich dwóch edycji stał się istotnym elementem Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „OFF Science”. Do zgłoszenia powinny zostać dołączone szkice, obliczenia czy rysunki, które nadadzą zgłaszanemu projektowi autentyczności. Termin nadsyłania projektów upływa 30 września.

 

Społeczność osób, które amatorsko parają się techniką, wydaje się szczególnie liczna na Śląsku i w Zagłębiu. Organizatorzy ŚFN KATOWICE chcą, aby festiwal po raz kolejny stał się  okazją do pokazania szerszej publiczności efektów wytężonej pracy, które z reguły nie wychodzą poza obręb prywatnych warsztatów, garażów, strychów i piwnic. Poszukujemy konstruktorów i wynalazców w każdym wieku, działających indywidualnie lub w zespołach. Wszystkie nadesłane propozycje przeanalizuje specjalna komisja ekspercka (która będzie oceniać je zwłaszcza pod kątem praktyczności), a autorzy najciekawszych z nich zostaną zaproszeni do udziału w ŚFN KATOWICE. W trzeciej edycji przeglądu przyznane będą trzy nagrody (publiczności festiwalowej, czytelników mediów regionalnych oraz komisji eksperckiej).

https://youtu.be/m5mLbm2v1IA

www.slaskifestiwalnauki.pl/