17. IAAF MISTRZOSTWA ŚWIATA w Lekkoatletyce w Doha 2019 - PODSUMOWANIE

Oskar Kozikiewicz

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2019 już za nami. Podczas 10 dniowych zmagań Reprezentacja Polski wywalczyła 6 medali zajmując 13. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Spośród zawodników z naszego KS AZS AWF Katowice świetnie zaprezentowała się Justyna Święty-Ersetic, która awansowała do finału biegu na 400m w którym zajęła 7. miejsce. Sztafeta 4x400m mix, w której również pobiegła Justyna, zameldowała się na mecie na 5 miejscu. W ostatnim dniu Mistrzostw Świata, podopieczne trenera Aleksandra Matusińskiego w składzie Iga Baumgart- Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub- Kowalik oraz nasza Justyna Święty- Ersetic w sztafecie 4x400m wywalczyły srebrny medal.

Ewa Swoboda nieznacznie poprawiła się w porównaniu do eliminacji i zajęła szóste miejsce w swoim półfinale 100 m . Artur Brzozowski i Rafał Sikora zajęli kolejno 22 i 28 miejsce. Jakub Szyszkowski z wynikiem 20.55 zajął 10 miejsce w swojej grupie eliminacyjne.